Мотокрос

Мотокрос – один з видів мотоциклетного спорту. Мотокрос (іноді скорочують як MX або MotoX) – стиль катання на мотоциклі по бездоріжжю або спеціальним закільцьованості трасах.

У мотокросі замкнута траса має грунтове покриття, зазвичай з додатковими перешкодами у вигляді природних або спеціально насипаних гірок, трамплінів, поворотів.
Дещо з історії

Перша в світі гонка по мотокросу пройшла в Кемберлі в 1924 р. Назва “Мотокрос” склалося з слів “Motorcycle” (англ. “мотоцикл”) і “Cross Country” (англ. “захід місцевість”). Поступово назва стали скорочувати до MX. Траси мотокросу зазвичай досить довгі (1.5-3 км) і включають природні перешкоди з різними варіаціями спеціально створених трамплінів та інших рукотворних елементів.
Суперкрос

Розрізняють мотокрос на природних або штучних трасах. Суперкрос, як різновид мотокросу – це гонки на рукотворна трасі, звичайно невеликої довжини з великою кількістю трамплінів і поворотів, побудована на стадіонах (іноді в закритих приміщеннях). Через розміру траси, в мотокросі зазвичай бере участь 40 гонщиків, а в суперкросі – близько 25. Гонки бувають різні за тривалістю, зазвичай вимірюються за часом плюс 1-2 кола. Гран При (GP) або Чемпіонат Америки (Pro AMA) проходять зазвичай протягом 30 хвилин + 2 кола. Аматорські ж гонки зазвичай займають набагато менше, близько 10 хвилин. Коли призначений час настає, людина на фініші сигналить гонщикам що залишився один (або два) кола, і потім гонка закінчується помахом картатого прапора.
Мотоцикли

Мотоцикли для мотокросу зазвичай мають одноциліндрові двигуни робочим об’ємом від 49 cc до 550cc. Саме основне відмінність у кросових мотоциклах чи мають вони двотактний двигун (2Т) або чотиритактний (4Т). Кросові мотоцикли мають длинноходную підвіску, для здійснення великих стрибків і катання на великій швидкості по різній місцевості. Така підвіска перетворила мотокрос з простого катання по складних ландшафтам в те, що є зараз – шалені стрибки і величезні трампліни, які раніше були неможливі. Щоб знизити вагу мотоцикла (зазвичай він коливається від 80 до 120кг), такі речі як спідометри, фари, підставки, електростартери і т.п. були вилучені зі спортивних апаратів. З цієї причини кросовий мотоцикл не є транспортним засобом, на ньому не можна переміщатися по дорогах. Їзда на ньому не вимагає прав. Так само, у виготовленні деталей мотоциклів використовуються полегшені матеріали, такі як алюміній, магній або їх сплави. Через особливості траси, кросмени проводять великий час стоячи на підніжках, і багато працюють колінами, щоб поглинати нерівності.

iptv