Облаштування скутера і його основні вузли

Облаштування скутера з точки зору організації його основних вузлів можна розглянути за допомогою малюнків нижче.

Управління скутером здійснюється, як правило, трьома елементами: прискорення – 1) ручка газу; гальмо – 2) задній і 3) передній. З двох рульових ручок скутера – ручка газу права. Гальма з обох сторін; задній і передній – справа або ліворуч, кожен виробник вирішує сам, як влаштувати.

Облаштування скутера і розташування агрегатів і вузлів скутера Крім того, на рульовій панелі(якщо можна так виразитися Посмішка ) влаштувалися датчики, кнопки, що управляють, і перемикачі(см малюнок). Зазвичай так: ліворуч – клаксон(1), поворотники(2), перемикач ближнього/далекого світла(3); справа – електростартер(4), світло вкл/габариты/выкл(5), і іноді стоп-кнопка-переключатель(їй можна заглушити двигун не вимикаючи запалення, але і не заведеш, поки не включиш назад) (6). Цифрою 7 позначений регулятор натягнення троса газу.На моєму скутері є ще кнопки управління електронними годинами. З датчиків – спідометр, іноді тахометр, датчик рівня палива, на двухтактниках майже завжди є присутнім датчик рівня олії в маслобаке, індикатори світла, поворотников. Також, у скутерів з гідравлічними гальмами, зазвичай на кермі розташовується “гальмівний бачок”(8), – по ньому визначається рівень гальмівної рідини.
Для чого в облаштуванні скутера двигун, думаю пояснювати не треба. Скутер може бути оснащений двотактним або чотиритактним двигуном – залежно від цього облаштування скутера може доповнюватися додатковими вузлами, наприклад, маслонасос для двотактного двигуна. (Ну, дизельні, роторні і реактивні двигуни на скутери доки не ставлять. Принаймні, серійно :) ). Але на загальний принцип пристрою і організації скутера це не впливає.

Готувати горючою суміш в облаштуванні скутера призначений карбюратор. Звичайний карбюратор, пристосований до особливостей пристрою.

 

 

Трансмісійна частина скутера частенько представлена трьома вузлами:
Роль коробки передач в облаштуванні скутера з блиском виконує варіатор – автоматична, безступінчата трансмісія. Плюс облаштування варіатора скутера в тому, що варіатор дозволяє забути про перемикання швидкостей, а регулювати прискорення – виключно рівнем “педалі газу”. Словом, забезпечує максимальну зручність. Власне, для цього він і винайдений. Хоча бувають скутери із справжньою механічною чотириступінчастою коробкою передач, причому навіть з двигуном об’ємом 50 куб. см Але такі скутери, я б сказав, з розряду ексклюзивних. Крім того, зустрічаються скутери з ланцюговим приводом трансмісії, але це теж з ряду “важких.
Якщо окрім ручок газу і гальма інших педалей, що управляють, і важелів в облаштуванні скутера немає, то як же працює зчеплення? Облаштування зчеплення скутера – відцентрове автоматичне. Тобто, не треба нічого ніде натискати – зчеплення спрацює автоматично при підвищенні оборотів двигуна скутера. У скутерів же з механічною коробкою передач облаштування зчеплення не автоматичне, тут вже працює звичайне механічне зчеплення.

І третій вузол з суспільства трансмісійних – редуктор. Загалом, нічого принципово нового в облаштуванні редуктора скутера немає, він служить для передачі моменту, що крутить, безпосередньо на заднє колесо з постійним передатним

iptv